İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Güzel görünmek her kadının hayali olmakla birlikte düşlenen havanın yakalanmasında saç modelinin oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır.

Yüz şekilleri uzmanlar tarafında oval, kare, yuvarlak, kalp, dikdörtgen gibi isimlerle adlandırılmakla birlikte giyeceğiniz kıyafetin istediğiniz gibi siz yakışmasından gözlük seçimine kadar hatlarınıza göre tercihler yapmak çok önemli bir ayrıntıdır. Yüz tipi konusunda oval yüzlere sahip kadınlar en şanslı grup olarak gösterilirken hemen her saç modeli kendilerinde harika bir duruş yakalamalarını sağlayacaktır. Yüzünde beğenmediği geniş alın, büyük burun veya kulaklarını ufak dokunuşlarla gizlemeleri veya dikkati başka noktaya çekmeleri bu tip yüze sahip bayanların daha kolay olacaktır.

Küt Saçlar Size Yakışabilir

Yuvarlak yüze sahip kadınlar için saç modeli seçiminde sezonun trendleri arasında ye alan katlı kahküller hoş bir görünüm sağlayacağı gibi uzun saçlı bayanların hacimli ve yine katlar istedikleri görünümü kazanmalarını sağlayabilir. Kare yüzlü kadınların hatlarındaki sert duruşu sağlayan noktaları kapatmak için en büyük kurtarıcısı kısa saçlı bayanlar için asimetrik küt modeller, uzun saçlı hanımlar için katlı hacimli tasarımlar doğru tercihler olacaktır.

Kalp yüz olarak adlandırılan yani alın ve yanak bölgesi geniş çeneye doğru incelen yüz hatlarına sahip bayanların sezonun modası at kuyruklarını veya çene hizasındaki küt saçları denemelerini şiddetle tavsiye ederiz. Kahküllerde bu tip yüzlere yakışmakla birlikte başınızın üstünde yer alan krepelerden uzak durmanız tasarımcılar tarafından tavsiye edilmektedir.

Dikdörtgen yüzlü kadınların saç modeli tercihlerinde dikkatleri sert çizgiler uzaklaştırmanızı sağlayacak ve daha oval görünmesini sağlayacak katlar sizlerin hayal ettiğiniz görünümü kazanmanızda kesinlikle faydalı olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir