İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yatak Odasını Geniş Göstermenin Yolları

Bir evin en özel odası olan yatak odanızın daha güzel ve daha büyük görünmesini ister misiniz?

O zaman sizlere önereceğimiz birkaç dekorasyon önerisi, püf noktası ve mobilya tercihi ile yatak odanızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gerekenler;

  • Duvarınız yatak odasını göstermeniz için en önemli ayrıntıdır. Özellikle açık renklerin kullanılması yatak odasını olduğundan daha geniş gösterecek ince bir ayrıntıdır. Açık renklerden kastımız ise tabii ki beyaz ve beyaz tonlarıdır. Şık ve dikkat çekici görünümünün yanı sıra rahat ve ferahlığın da temsilcisi olan beyaz rengi yatak odanızın duvarında tercih etmelisiniz.
  • Yatak odasının geniş veya dar görünmesinin en büyük nedenlerinden biri de tercih edilen mobilyalardır. Mobilyaları tercih eder iken özellikle minimal boyutlara sahip olmasını sağlamalısınız. Bu sayede yatak odanızın sadece geniş görünmesini değil aynı zamanda rahat kullanılabilir olmasını da sağlayabilirsiniz. Yatak odası için aynı zamanda birden çok işlevi olan mobilyaların kullanımı geniş görünmesinde önemli ayrıntılar arasında yer alır.
  • Aydınlatma evin her bölümünde olduğu gibi yatak odasında da önemli bir ayrıntıdır. Yatak odanızın daha geniş görünmesini istiyorsanız küçük veya büyük bir avize yerine tavana eşit mesafede yerleştirilen spot aydınlatma tercih etmelisiniz. Bu sayede güçlü bir beyaz ışık dalgası yaratarak her noktaya eşit miktarda ışık düşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yatak odasını geniş göstermek için perde ve halı uyumunu sağlayın. Kara veya dikdörtgen bir halı yerine uzun bir halı tercih edin. Boylamasına uzun olan bu halı derinlik hissi yaratacak ve perde ile arasındaki mesafeyi daha uzun gösterecektir. Perde seçiminde ise yine tül perde tercih edebilir ve aynı zamanda dekoratif şık bir fon kullanarak güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir