İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyah Nokta Giderici Maske Tarifi

Yağlı cilde sahip olan ve hormonsal bozukluk yaşayan bayanların yüz bölgesinde meydana gelen siyah noktalar oldukça can sıkıcı bir görüntü ortaya çıkartmaktadır. Not alın Siyah Nokta Giderici Maske Tarifini veriyoruz.

Sadece görünüm olarak değil aynı zamanda sağlık sorunlarını da beraberinde getiren siyah noktalardan kurtulmak için evinizde kolayca yapabileceğiniz maskeleri denemelisiniz. Kimyasal ürünleri kullanmak yerine bu doğal karışımlar hem cildinizi temizleyecek, hem de siyah noktalardan arındıracaktır.

Limon ve karbonat maskesi

Siyah nokta giderici her maskenin içerisinde limon illaki bulunmaktadır. Çünkü iyi bir yağ sökücüdür, cildi kirlerden arındırır. 1 yemek kaşığı kadar karbonat ile birlikte tuz ve yarım limonun suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı sadece yüz bölgesindeki siyah nokta olan bölgelere parmak uçlarınız ile hafif dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

Limonlu ve ballı tarif

Saf ve doğal balın ciltteki en önemli işlevi cildi temizlemesi ve antibakteriyel özelliği ile cildi beslemesidir. Balın bu gücünü limonun temizleyici etkisi ile birleştirerek siyah noktalardan oldukça hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı kadar süzme bal ile birlikte yarım limonun suyunu karıştırarak siyah nokta olan bölgelere uygulamanız ise yeterlidir. Karışımı cilde uyguladıktan sonra 10 dakika bekletip ılık su ile temizleyin.

Yoğurt ve yulaf maskesi

Hassas cilde sahip olan bayanlar için siyah noktaları giderecek en önemli karışım yoğurt ve yulaf ezmesidir. 1 kaşık kadar yulaf ezmesi ile birlikte 1 kaşık limon suyu ve 1 kaşık zeytinyağını bir kap içerisine alarak iyice karıştırın ve kıvama gelmesini bekleyin. Kıvama geldikten sonra bu karışımı siyah noktaların olduğu bölgeye masaj yaparak dairesel hareketler ile sürün.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir