İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Regresyon Terapisi Nedir?

Regresyon terapisinin bir diğer adı ise, geçmiş yaşam terapisi olarak da bilinmektedir.peki ama ne işe yarar ve neden yapılmalıdır?

Yaşanılan olaylara yeni bir bakış getirerek, derin bir anlayış ve iç görü kazandıran terapi yöntemidir. Başka bir deyişle kaynağına geri dönüş olarak da bildiğimiz regresyon, kişinin kendine ve hayatına yönelik farklılık katmasını sağlayan, yaşanılan olaylara yeni bir bakış açısı getirerek, derin bir anlayış ve iç görü kazandıran terapi bütünüdür.

Geçmiş regresyon çalışması derinlerde saklı kalmış, bitmemiş işleri tamamlayarak şifaya kavuşmaya ve geçmişin olumsuz izlerini temizlemeye yardım eder.

Terapinin etkili olduğu çalışmalar, fobiler, depresyon, açıklanamayan ağrılar, endişe, kaygı, travma sonrası stres, panik atak, takıntılı düşünceler, karma temizliği ve ayrıca davetsiz enerjiden temizlenme gibi durumlarda oldukça etkili bir çalışmadır.

Regresyon terapisi birey odaklı bir çalışma olmakla beraber, evrensel boyuta da katkılar getiren bir çalışmadır.

Bu terapiden elde edeceğiniz değişim oldukça derindir. Yaklaşık bir buçuk iki saat süren terapi, ilk aşamasında karşılıklı olarak konuşularak problemler tespit edilir, daha sonra bütün beden ve zihin rahatlatılarak bir sonraki aşamaya geçilmek için kısa ancak yoğun bir enerji uygulanır. Son olarak da derin bir gevşeme yapılarak zihnin çok derinlerine inilerek yaşantınızda sizi etkileyen zorluk veya bir problemle bağlantılı, geçmişinizdeki herhangi bir zamana ve yere yolculuk yapmanız sağlanarak orada duran geçmiş yaşam kayıtlarınıza ulaşılmaktadır.

Böylece kendinizi acı çekmekten kurtararak, hayatınızın sonu kadar sürecek bir zinciri kırmış, çektiğiniz sıkıntı ve problemlere son vermiş olacaksınız. Bu terapi sayesinde bir sabah uyandığınızda kendinizi yenilenmiş ve hafif hissedeceksiniz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir