İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KALIDREN 50 mg Film Tablet

KALIDREN 50 MG FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Hekiminiz kalidren nedir? ilacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
  2. İlacın her dozunu yeterli miktarda su ile alınız.
  3. Öğün arasında almanız önerilir.

 

KALIDREN 50 MG FİLM TABLET’İN YAN ETKİLERİ :

  1. Kalidren ilacının nadiren görülen yan etkileri : vücutta ödem, kiloda artış, deride benek şeklinde morluklar, çürükler, ışık hassasiyeti, göğüste ağrı ve sıkışma, yorgunluk, kas zayıflığı, üşüme, titreme, iştahsızlık, mide bulanması, mide ağrısı, ishal, kabızlık gibi sindirim sistemi şikayetleri, kendini hasta hissetme, solunum yetersizliği, konuşmada bozulma, görme veya denge problemleri; istemdışı kasılmalar, siyah, kanlı, katranımsı dışkı; kanlı öksürük veya kahve telvesi şeklinde kusma; ciltte kızarık döküntüler, görmede pusluluk, kulaklarda çınlama, normalden çok az idrar yapma veya hiç idrar yapamama; idrar renginde koyuluk, kil rengi dışkı, göz ve deride sararma ilacın olumsuz nadiren rastlanan yan etkilerindendir. Eğer bu yan etkilerden birini kendinizde görürseniz, hiç vakit kaybetmeden Kalidren alımını kesiniz ve doktorunuzla görüşünüz veya bir sağlık kurumuna gidip acil tedavi desteği isteyiniz.

ENDİKASYON BİLGİSİ :

İlacın etken maddesi Diklofenak potasyumdur. KALIDREN 50 mg Film Tablet, insan vücudunda iltihaba, ateşe ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik faktörleri azaltıcı etkiler gösterir. KALIDREN, omurgayı oluşturan omurlardaki eklemlerde ya da omurlarla kaburgalar arası veya omurgayla kuyruk sokumu ve leğen kemiği arasındaki eklemlerde katılık, hareketlerin kısıtlanması ya da kaybolmasıyla kendini gösteren bilhassa erkeklerde rastlanan romatizmal rahatsızlıkta ve  damla hastalığının, eklem iltihabının sebep olduğu ateş, ağrı ve iltihabın rahatlatılmasında; KALIDREN 50 mg başkaca, regl dönemi sancıları, ani gelişen vücut ağrıları, şiddetli baş ağrısı, diş çekimi ya da cerrahi operasyonların sonrasında iltihaba bağlı ağrı ve şişme, damla hastalığının ağrı nöbetleri, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerde şişmeyle birlikte görülen ağrılar; kalça, parmaklar, ayaklar, dirsek, diz gibi hareketli eklemlerin aşınmaları sonucu gelişen ağrılar; idrar yollarının, yumurtalık kanallarının ve yumurtalıkların iltihabına bağlı ağrının giderilmesinde kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir