İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstenmeyen Tüylere Son!

Lazer Epilasyon Uygulaması

Bütün kadınların ortak problemi istenmeyen tüylerin artık sonu geldi. Lazer epilasyon yöntemi sayesinde birçoğumuz artık kıllarımızdan kurtulup tertemiz bir cilde sahip olmanın konforunu yaşamaya başladık. İşte bu harika yöntem hakkında detaylı ve önemli bilgiler.

Tüylerin vücuttan çeşitli yöntemlerle alınmasına epilasyon denir. Bu amaçla kullanılan tüy dökücü kremler,cımbız ağda, traşlama gibi geçici çözümlere harika bir kalıcı çözüm eklendi .İşte mucizevi lazer epilasyon yöntemi Bu uygulamayı yaparaken gözler özel koruma bir gözlükle korunur ve işlem sırasında dikkatlice çalışılır.

Lazer epilasyonun uygulanabileceği bölgeler:

Yüz bölgesinde kaş ve göz araları hariç tüm yüz vücut bölgelerindeki tüylere uygulayabilmek mümkündür. İstenildiği takdirde erkeklerde de sırt, omuz, göğüs, sakal üstü, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmakta ve bu şekilde istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtuluş sağlanmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler:

  • Uygulamadan önce solaryuma girmemiş olmak ve güneşe maruz kalmamak gerekir. Bu son derece önemli bir konudur aksi takdirde uygulama sonrasında vucudunuzda geçici yada kalıcı izler kalabilir.
  • 
Uygulama yapılacak bölgeye özellikle 3 hafta öncesinden ağda ya da diğer epilasyon yöntemleriyle işlem yapılmamış olması gerekmektedir.Rahatsız ettiği takdirde jilet veya makine ile kısaltma işlemi 3–4 gün öncesi yapılabilir.
  • Cildinde problem olan bayanlar için kullandığı ilaçlara göre lazer epilasyon önerilmez. Özellikle son 6 ay içerisinde reacutone kullanılmış ise lazer epilasyon yaptırılmamalıdır.
  • Uygulama sonrası cildinizin nemlendirilmesi önerilir.
  • Uygulama sonrası yüksek koruma faktörlü kremler kullanarak solaryum ve güneşten kaçılmalıdır.
  • Özellikle banyo sırasında yapılacak kese ya da peeling gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.
  • Seans sürelerine ara verilmemesi önerilmektedir. Vücut bölgesinde 2 ayda bir yüz bölgesinde ise 1–1,5 ayda bir uygulama tavsiye edilmektedir.
  • Uygulama merkezi çok önemlidir. Bu konuda onay almış güvenli merkezler seçilmelidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir