İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Göğüs Sarkması Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

Göğüs sarkması yaşa bağlı kalmaksızın birçok kadının başına gelebilecek ve kadının estetik görüntüsünü bozabilecek bir durumdur.

Her yaş grubundan kadının yer çekimine karşı koyamaması, birden fazla gebelik oluşması ve emzirme durumlarından dolayı göğüs sarkmaları yaşanır. Tabi ki bu genetik bir yapı olabileceği gibi sonradan oluşması muhtemel bir durumdur. Özellikle kadınların çabuk kilo alıp vermesi ile en çok etkilenen yer olan göğüsler buna bağlı olarak da büyüyüp küçülebilir.

Göğüsler genel itibari ile yağ dokularından oluştuğundan bu durum göğüs sarkmalarına sebep olur. Kadınların vücudunda en fazla dikkat ettikleri yerlerden birisi olan göğüsler belirli sebepler ile aşağıya doğru sarkmaya başlar ve bu durum kadınlar için rahatsızlık verici bir olay olarak algılanır.

Artık günümüzde bu durumun birçok çözümü vardır. Özellikle estetik cerrahinin gelişmesi ile birlikte göğüsleri sarkan tüm kadınlar, hızlı bir şekilde göğüslerini dikleştirebilir ve daha estetik bir görüntüye kavuşabilir.

Sarkık Meme Nasıl Anlaşılır?

Göğüs sarkması oldukça pratik bir şekilde anlaşılır ve tüm kadınlar bunu kendi evlerinde de rahatlıkla yapabilir. Sarkık memeyi ölçebilmek için bir aynanın karşısına geçilir ve meme ucu ile meme altı çizgisinin ölçümlerini alarak sarkma olup olmadığı çok rahat bir şekilde anlaşılabilir.

Doktorunuzdan edinebileceğiniz ideal göğüs ölçüleri ile kendi memenizin sarkıp sarkmadığını teyit edebilirsiniz. Tabi ki öncelikli olan göğüslerinizi sizin beğenmenizdir. Estetik duruş sağlamayan göğüsler illa ki beğenilmediği için operasyon yapılmaz. Sarkık göğüsler belirli bir zaman sonra bu durumu yaşayan kadınlara rahatsızlık vermeye başlar.

Sarkık Göğüslü Olan Kadınların Yaşadığı Zorluklar

Göğüs sarkması illa ki büyük göğüslü kadınlarda yaşanacak diye bir kaide yoktur. Küçük göğüslü kadınlarda da görülebilecek bu durum, belirli bir zaman sonrasında sırt ve bel ağrılarına neden olabilir. Estetik görünüm yanında sağlık sorunları da yaşatan göğüs sarkmaları kadınlarda oluşabilecek ağrılar ile bazen gece uykularından bile uyandırabilir.

Aşırı yük binen sırt belirli bir zaman sonra memelerin sarkması ile ağrımaya başlar ve bu durum kadınlar için gerçekten inanılmaz sırt ağrılarına yol açar. Göğüs sarkması yaşayan kadınlar çeşitli sağlık sorunları yaşayabilecekleri gibi toplum içinde de rahat hareket edemez ve her an bu durumdan tedirgin olur.

Göğüs Dikleştirme Operasyonları Nasıl Yapılır?

Öncelikle göğüs dikleştirme ameliyatı 18 yaşından büyüklere yapılır. Bu yaştan küçüklerin henüz fizyolojik yapısının gelişmesi tamamlanmadığı için doktorlar bu estetik müdahaleye 18 yaşından önce sıcak bakmaz. Göğüslerin genel yapısı yağ dokularından oluşur ve bu yağ dokuları cerrahi yöntem kullanılarak alınır.

Göğüs sarkması operasyonu ile hem içerideki aşırı yağ tabakası alınır hem de göğüslere estetik bir görünüm kazandırılır.

Operasyon göğüs büyüklüğüne ve sarkmasına bağlı olarak yaklaşık 3-4 saat sürebilir. Bu operasyon sonrasında göğüs altlarında 3-5 cm genişliğinde bir çizgi oluşabilir. Ameliyat ile istediği gibi göğüslere sahip olan kişiler kilo alıp vermelerine dikkat etmeli aşırı kilo alımından kaçınmalıdır.

Ameliyat sonrası kişiler ilk 5 gün evlerinde istirahat etmeli ve bir sonraki kontrole kadar kesinlikle ağır iş yapmamalı ve ağır eşya kaldırmamalıdır. İki hafta içinde bu operasyonu geçiren kişiler yavaş yavaş normal yaşantılarına dönebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir