İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Gençler odalarını kendi tasarladıkları gibi kullanmak isterler. Kendi zevkleri doğrultusunda hazırladıkları odada daha rahat zaman geçirecek olan gençler için dekorasyon konusunda ailelerin muhakkak çocuklarından fikir alması gerekmektedir.

Aileler olarak genç odası hazırlar iken bu odanın çocuğunuzun olduğunu bilmek ve onun zevkleri doğrultusunda hareket etmek yapmanız gereken ilk doğru davranış olacaktır.

Genç Odası ve Cinsiyete Göre Dekorasyon

Genç odası dekorasyonunda cinsiyet oldukça önemlidir. Öyle ki genç kızlar için pembe renk odada vazgeçilmez olur iken erkekler için ise uzak durdukları renktir. Genç odasını dekorasyon yapar iken erkekler ve kızlar için farklı renk tonlarına göz atmalısınız. Eğer erkek ve kız kardeş için ortak bir genç odası yapacak iseniz ortak bir renk tercih etmelisiniz.

Genç kızlar için genç odasında tercih edilmesi gereken renkler pembe, lila ve tonları olur iken genç delikanlıların odası için mavi, beyaz ve tonları renkler kullanılabilir. Eğer ortak bir genç odası hazırlayacaksanız kırmızı, yeşil ve tonları renkleri tercih etmelisiniz.

Onların Tarzına ve Rahatlığına Önem Verin

Genç odası dekorasyonu yapar iken çocuğunuzun fikirlerini alın ve onun sevdikleri doğrultusunda hareket edin. Örneğin çocuğunuz odasında rahatlık istiyor ise kalabalık mobilyalar, aksesuarlar kullanmamalısınız. Bununla birlikte araba hayranı olan çocuğunuz için araba figürleri yerine çiçek figürleri kullanmanız yanlış bir detay olacaktır. Bu yüzden çocuğunuzu iyi tanımalı ve onun zevkleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Gençler dağınıklığı sever. Onlara dağınık olmaları için müsaade edin ve tekrar kendileri toplamalarını sağlayın. Bu düzeni oturttuktan sonra çocuğunuz odasını daha aktif ve daha rahat kullanmaya başlayacaktır. Rahat bir şekilde dağıtıp toplayabileceği, arkadaşları ile zaman geçirebileceği bir genç odası hazırlamak için oda içerisinde sadece yatağa değil aynı zamanda küçük oturma grubuna, tekli koltuğa ve armut koltuklara yer vermelisiniz. Bunlar hem dekorasyon konusunda avantaj sağlar, hem de kullanım konusunda.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir