İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dolgun ve Hacimli Saçlara Nasıl Ulaşılır?

Biz kadınlar için saçlarımız çok önemlidir . saçlarımız bakımlı olması gerekir.   En moda , trend saç modelleri yapmak biz kadınlar için önemli. Tabi saçımız dolgun, hacimli görünsün diye daha sonrasında saçlarımızı da kaybetmek istemeyiz.

Saçın dolgun, hacimli ve gür görünmesi için öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz. Bol su içmek, stresi mümkün olabildiğince kontrol altında tutmak, saçı güneşten, deniz tuzundan korumak, dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Kuaförde yaptırdığınız bakım veya kullandığınız saç kozmetikleri bir süreliğine saçınızın dolgun görünmesini sağlayabilir ama uzun süreli bir çözüm için yaşam tarzınızda biraz değişiklikler yapmanız gerekecektir.

Saçlarımız çeşitli nedenlerden ötürü hacmini kaybeder ve zayıf görünmeye başlar. Gün içinde 50 adet saç teli kaybetmek normal ama dökülen saç teli sayısı artıyorsa bunun başka nedenleri olabilir. Bunlar arasında en sık görüleni aşırı strestir.

ABD kaynaklı bir araştırmaya göre kadınlar en çok saç kaybını boşanma sonrasında yaşamaktadır. Boşanma dışında iş hayatındaki stres, trafik, hayat pahalılığı gibi her gün baş başa olduğumuz stres kaynakları mevcut. Saç sağlığının baş düşmanlarından biri sigaradır. Nikotin saç derisindeki kan akışını yavaşlatarak saç köklerini zayıflatır ve koparak dökülmeleri arttırır.

Güneşin zararlı ışınları, hem saç tellerini zayıflatır hem de uçların kırılmasını arttırarak uçların kırılmasını arttırır. Özellikle yaz aylarında şapka takın ve saçı güneşe karşı koruyan kremlerden sürün. Beslenmenize özen gösterin. Vitamin eksikliklerinin ilk belirtileri ciltte ve saçta görülür. Farklı renklerde meyve ve sebzeler yiyin. Gün içinde en az 8 büyük su bardağı su için. Yaz aylarında daha fazla su içmeniz gerekebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir