İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cilt Gözenekleri Nasıl Kapatılır?

Hem yağlı ciltlerde, hem de karma ciltlerde meydana gelen cilt gözenekleri can sıkıcı bir durum ortaya çıkartmaktadır. Özellikle yağlı ciltlere sahip olan kadınlarda ciltte meydana gelen gözenekler daha geniş ve açık bir görünüme sahip olmakta.

Eğer bu cilt gözenekleri doğru zamanda temizlenmez ise kısa süre içerisinde bu gözeneklerde siyah noktalar meydana gelecektir. Cilt gözeneklerinden kurtulmak istiyorsanız öncelikle doğru cilt temizliğini gerçekleştirmeli, ardından da cilt gözeneklerini kapatmak için maske uygulamalısınız.

Cilt Gözenekleri Sıkılaştıran Bitkisel veya Doğal Cilt Maskeleri

Doğal olarak tonik görevi yapan en temel gıda sodadır. İçerisindeki zengin mineral değerleri ile gözenek sıkılaştırıcıdır ve doğal tonikler arasında yer alır. Soda ile cildinizi temizlemek ve cilt gözeneklerini kapatmak için ister yüzünüzü yıkayabilir, isterseniz sodayı buz haline getirdikten sonra cildinize sürebilirsiniz.

Cildi ferahlandırmak, rahatlatmak ve temizlemek için gül suyundan faydalanabilirsiniz. Özellikle akşam ve sabah saatlerinde önceki günün yorgunluğunu atmak için gül suyu ile cildinizi temizlemelisiniz.

Olgun ve taze bir domatesi alarak kabuklarını soyun ve püre olarak hazırlayın. Daha sonra bu püreyi cildinize sürün ve bir süre bekledikten sonra temizleyin. Doğal ve oldukça etkili bir gözenek kapatıcıdır.

Bal ve limonda etkili cilt gözenekleri kapatıcıları arasında yer almaktadır. İki maddeyi karıştırın ve ardından cildinizi bu karışım ile temizleyin.

Cilt Gözenekleri Sıkılaştırmak ve Kapatmak için

Gözenekleri kapatmak için doğal maskeler kullanmalısınız. Bu maskeler arasında en sık tercih edileni ise etkilerini kısa süre içerisine gösteren yoğurt ve un ile hazırlanan maskelerdir. 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı un ve bir miktar gül suyunu cam bir kap içerisinde birleştirin ve krem kıvamına gelene kadar durmadan karıştırın. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve temizledikten sonra yüzünüze bu kremi uygulayıp 30 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizlemelisiniz. Ertesi gün ciltteki gözeneklerin kapandığını görebileceksiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir