İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebeklerde Gece Uykusuna Çözüm

Bebeğim geceleri çok sık uyanıyor? Bebeğim geceleri emmek istiyor? Bebeğim geceleri emmek için mi uyanıyor? Bebeğimi geceleri kaç kez emzirmeliyim? Bebeklerde gece uykusu nasıl uzatılır, nasıl düzenlenir?

Bebeklerde gece uykusu problemi , bebeklerde gece uykusuzluğu yada bebeklerde gece uykusunda huzursuzluk birçok ailede yaşanan sıkıntılardan biridir.

3. aydan itibaren gece beslenmeleri bebekten bebeğe değişiklik gösterebilir. Bazı bebekler gece beslenmeye ihtiyaç duymazken bazıları ise gece boyunca 1-2 kere emzirilmek isterler, bu normaldir. 3 aylık bir bebeğin 3-4 kez emmeye ihtiyacı yoktur.

Gece uyanma alışkanlığı 5.-6. aya sarkarsa bunun ihtiyaçtan değil alışkanlıktan olduğunu düşünebilirsiniz. (gece uykusuna geçmeden önce bebeğinizin aç olmadığından ve gün boyunca yeterince beslendiğinden emin olmalısınız)

Yenidoğan bebeklerin her 2 saate bir uyanıp meme istemesi normalken, 3. aydan sonra bu durum beklenmez. Emmek isteyen bebeğinizin beslenmeleri arasındaki süreyi her gün yarım saat uzatmak , geceleri biberonla mama veriyorsanız mama miktarını azaltıp daha çok sulandırarak sonunda tamamen suya dönüştürmek , gece beslemelerini azaltmanızda yardımcı olabilir.

Bebeklerde gece uykusu nasıl uzatılır? Bebeklerde gece uykusu nasıl düzene sokulur?

Gece beslenmelerini azaltmak, gerekmediği sürece gece bezini değiştirmemek, yatmadan önce yeterince beslemek bebeğinizin gece uykularının daha uzun olmasına katkı sağlayacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir