İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aşk Hayatınızda Renklerin Anlamı!

AŞKTA RENKLER NE ANLAMA GELİYOR?

Aşık oldunuz.. Yüzünüzde sürekli anlamını bilmediğiniz bir gülümseme… Kendinize ve partnerinizle ilgili her şeye çok daha fazla önem vermeye başladınız.

Bu durum makyajınızdan seçtiğiniz kıyafetlerin rengine kadar etki etmeye başladı.. Peki ya seçtiğiniz  rengin ya da partnerinizin sevdiği ve seçtiği rengin kişiliğinizi yansıttığını ve aşk ve sevgi oluşumunuz da %95 katkısı olduğunu biliyor muydunuz?

İşte size renklerin anlamları ve bu rengi seven partnerinizin kişilik özellikleri:

Mavi: Mavi renk denizin, gökyüzünün ve gecenin simgesi olarak bilinir. Bir başka deyişle sınırsızlığı simgeler. Maviyi sevenler genellikle romantik ve duygusal, kalıcı ve derin duyguları olan kişiler olarak bilinir. . Onlar için güven ve sadakat çok önemlidir. Tutkulu aşıklardır. Şüphe ve güvensizlik istemezler.Ayrıca partneriniz giyiminde mavi tonlarını çok kullanıyor ise bu onun sosyal bir kişiliğin göstergesidir. Mavi giyen insanlar için aynı zamanda ´ciddi ve iyi bir insan´ olduğu imajı da çok yaygındır. Partnerinizle ilişkilerinizde mavi rengin hakim olması yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliğinden dolayı huzur dolu olacaktır. Bu nedenle özellikle gergin olduğunuz dönemde mavi rengin daha çok tercih etmeniz önerilir.

Lacivert

Sevgiliniz lacivert rengi baskın olarak tercih ediyor ise bu  onun daha otoriter ve güçlü yapıda olduğunu gösterir. Bu renk, başarı ve gücün simgesi olarak bilinir. Bu rengi tercih edenler rengin karizma ve inandırıcılık üzerinde olumlu etkisi olduğunu söyler. Genelde dünyadaki birçok firmanın logoda bu rengi kullanma sebebi de buna bağlanır.  İnsanların üzerinde başarılı ve güçlü imajı bırakır.

Kırmızı

Aşkın çağrıştıran en popüler renk olarak bilinir. Bu renk haraket, canlılık, dinamizm ve hızı simgeler. Kırmızı sevenler, duyguları yoğun yaşayan kişilerdir. Şehvetlidir. Kendine güvenen, coşkulu, bazen de kontrolsüz olabilirler İştah açan bir renktir. Ancak bir diğer yandan kırmızı sevgisi kişide aynı zamanda despotik bir yan ve sinirli bir kişilik göstergesi de olabilmektedir. Bu rengi kullandığınızda ilişkinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Rengin kan akışını hızlandırmada, tansiyonu yükseltmede etkisi olduğu ispatlanmıştır ve bu nedenle erotizmin vazgeçilmez renklerinden biridir. Ayrıca kırmızı seven kişilerin azimli ve kararlı bir kişilik yapısına sahip olduğu bilinir. Özellikle dikkat çekmek istediğinizde bu rengi kullanmanız önerilir. Bakışların size döneceği şüphesizdir

Sarı

Zeki ve pratik insanların daha çok sarı rengi tercih ettiği bilinmektedir. Bu rengi sevenlerin genellikle çok geniş bir kültür hazinesine sahip olduğu sosyal iyimser ve neşeli olduğu bilinse de aynı zamanda duygusal anlamda hüzün ve özlemin rengi olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca dikkatli olmanızda fayda var çünkü bu rengi seven kişiler Aşk konusunda bencil olabilirler. Neşeli bir  sevgili olsalar da aldatmaya meyillidirler.
Sevgiliniz sarı rengi seviyorsa bu onun konuşkan bir kişi olduğununda göstergesidir ve karşısında da bu yapıda olan biriyle aşk yaşamayı ister.

Kahverengi

Kahverengi gerçekliğin rengidir. Bu rengi seven kişilerin en bilinen özelliği planlı ve sistemli olmalarıdır ayrıca genelde her şeyin mükemmel olmasını isterler. Kahverengi sevenlerin dengeli bir aşk hayatı vardır. Paylaşmayı severler  Ortamı sıcak gösteren ve hareketlendiren bir etkisi olduğu için monoton döneme girdiğinizi hissettiğinizde bu rengi dekorasyon ya da bulunduğunuz ortamda daha çok kullanmanız önerilir.Bu rengi kıyafet seçimlerinde çok tercih edilmez çünkü kahverengi giyen insanlar kalabalıkta dikkat çekmezler.

Yeşil

Doğanın ve baharın rengi olarak bilinir. Dikkatin ve konsantrasyonun rengidir ve en önemlisi bu rengi seven kişilerin  çok güvenilir olduğu gözlemlenmiştir. Güveni simgelediği için iş hayatında da çok tercih edilen logo renklerinden biridir. Yeşil rengi sevenler yaratıcı kişilerdir aynı zamanda sağlam bir iradeye ve başkalarını kontrol etme yeteneğine sahiptirler. Aşk rengi yeşil olanlar sakinleştirici, dost canlısı ve şefkatlidir. Ağırbaşlı,istikrarlı ve güvenilirdir.

Siyah

Sevgiliniz bu rengi tercih ediyor ise tutkulu ve dominant biriyle karşı karşıya olduğunuzu unutmayın.Aşkı çok yoğun ve dolu dolu yaşarlar. Bu renk Var olma rengidir. Korku ve umutsuzluğun yanı sıra gücü ve tutkuyu temsil eder. Bu renk aynı zamanda konsantrasyonu yükseltmede tercih edilir. Bu rengi sevenler için monotonluk katlanılmaz bir durumdur. Dolayısıyla ilişkinizin sürekli canlı ve rutine girmeyen bir yapıda devam etmesine özen göstermelisiniz.

Beyaz

Tüm toplumlarda kutsal kabul edilen renktir. Temizlik ve saflığın en bilinen simgesidir. Karşındakine direkt dürüst izlenimi vermek isteyenlerde bu rengi tercih ederler çünkü bu rengi sevenlerin en belirgin özelliği çok dürüst olmalarıdır. Bu rengi sevenler, aydın, asil ve alçak gönüllü kişilerdir ve en belirgin özellikleri istikrarlı ve sadık olmalarıdır. İdeal sevgilidir.

Pembe

Rahat hissettiren ve dinlendiren renk olma özelliğini taşısa da özel hayatında bu rengi sevenlerin tipik özellikleri çok neşeli ve heyecan dolu kişiler olmalarıdır. Uyum neşe ve sevginin simgesi olarak bilinir. Bu rengi sevenler aynı zamanda çok rahat olurlar. Kadınlara huzur veren bir renktir. Ancak erkekler için aynı şeyi söylemek çok mümkün değildir. Partneriniz pembe rengi seviyor ise heyecan dolu ve eğlenceli bir ilişkiye hazır olun.

Mor

Bu renk lüksün ve ihtişamın simgesidir. Bu renk tutkunlarının sanatçı ruhu vardır ve hayalgüçleri sınırsızdır. Mesleki açıdan da ikili ilişkiler açısından da seçilecek en yaşlı renktir. Nevrotik duyguları açığa çıkardığından, insanların bilinçaltını korkuttuğu saptanmıştır bu yüzden intihar etmeye meyilli kişilerin bu rengi sevdiği söylenir. Genel anlamda tercihini bu renkten yana kullanan bir sevgiliniz var ise asil dengeli kendine güvenli bir kişiyle birlikte olduğunuzu söyleyebiliriz hayal dünyalarının genişliğinden dolayı ilişkinizde hep farklı heyecanlar yaşayabilirsiniz. Bu rengi tercih edenler  aşk konusunda ruh ikizilerini ararlar.

Gri

Sadakatin simgesidir. Bu rengi seven insanların genelde ağırbaşlı sessiz ve sakin kişiler olduğu gözlemlenmiştir. Bu kişiler işlerine gereğinden fazla önem verir. Ciddidir. Hırs konusunda çokta hırslı olmayan elindeki ile yetinen mütevazi insanlardır.  İkili ilişkilerde de gözleri yukarıda değildir.

Turuncu

Gösterişin rengidir. Bu rengi sevenler dışa dönük, heyecanlı mutlu ve dikkat çekici kişilerdir. Cesaretlilerdir ve Sosyal ilişkileri çok kuvvetlidir. Parteriniz genelde bu rengi seviyor ve tercih ediyor ise ilişkiniz sürekli canlı olacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz ancak uyarmamız gereken tek konu bu rengi seven parteriniz sürekli haklı olmak ister ve üstün gelme isteği çok fazla olabilir.  Bu konuda alttan almanız gerekecektir

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir